Základní ingredience pro dobře naložený Sedlčanský Hermelín


15

Únor 2016

Bez čeho se neobejde dobře naložený Sedlčanský Hermelín? Dle Nalož to se vstupním ingrediencím na zajímavě uleželý recept meze nekladou, Daniela sama preferuje nebát se experimentů a zkoušet nové a netradiční chutě, avšak základ je klíč k úspěchu.  

Jsou však i pravidla, nejen pro ty, kteří si potrpí na naloženou „klasiku“,  která by se v rámci výběrů doplňkových surovin pro nakládání, neměla podceňovat, nebo brát na lehkou váhu.

1. Základ je olej

K Sedlčanskému Hermelínu / jakože typickému českému sýru /, v rámci výběru oleje, do kterého hermelín naložíte, preferujte klasiku. Nemá smysl typický český plísňový sýr, nakládat do panneského za studena lisovaného oleje, který je chuťově až příliš výrazný.

Vybírejte mezi rostlinným řepkovým či slunečnicovým, který je méně chuťově výrazný a nepřebíjí chuť hermelínu. Pokud byste přeci jen chtěli zaexperimentovat s výraznější chutí oleje, šáhněte např. po konopném nebo sezamovém oleji, který má výraznější podtóny.

Nalož to tip: Nebojte se olej „recyklovat“: Co s olejem ze sklenice, když už jsme nakládanou dobrotu snědli? Pokud není olej od ostatních ingrediencí příliš zakalený či rozleželý, využijte jej podruhé a naložte do něj znova. Nemusíte se bát, že by se olej po první nakládačce zkazil. Ty nejlepší sklenice na olej si můžete vybrat zde.

2. Koření a sůl

Obecně platí, že by neměl v nakládaném hermelínu chybět kuličkový pepř a bobkový list, který se samozřejmě nejí, ale výrazně ovlivní finální chuť nakládané pochoutky.

Pro doplnění chutě můžete využít i čerstvě namletý pepř, nebo pepř 4 barev, sladkou papriku, stejně tak jako např. nové koření či jalovec.

Pokud byste chtěli více experimenovat, vyzkoušejte sušené provensálské koření nebo sušenou chilli papričku (kterou můžete předtím nadrtit).

Solení: Hermelín se solit nemusí,  pokud se soli nechcete vyhýbat použijte špektu hrubozrnné, čerstvě namleté soli.

Suché potraviny se nejlépe uchovávají třeba v takovéto sklenici.

3. Ostatní dochucovadla

Nakládaný hermelín jde ruku v ruce s bílou cibulí, která by neměla chybět, nevyhýbejte se ani štiplavější chuti šalotky nebo červené cibuli, která má, výraznější chuť.

Stroužky česneku by také v klasickém hermelínu neměly chybět. Dokonce můžete 1 – 2 stroužky prolisovat a promíchat s olejem.

Nakládaný beranní roh, nebo červená kapie je také základ úspěchu pro klasické provedení, pokud se nebojíte, vyzkoušet třeba i nakládané jalapenos papričky či nakládané kuličky pepře, či kyselé okurky.

4. Čerstvé bylinky

Pro zpestření celkové chuti a zajímavější vzhled využívejte sezónní bylinky (které však běžně seženete během roku v supermarketech). Klasikou, kterou nic nezkazíte je čerstvá bazalka, tymián, saturejka, rozmarýn či oregáno.  Bylinky nakládejte po menších snítkách, nebo je nasekejte nadrobno. Tím se jejich chuť ještě umocní.

Správně vybrané vstupní ingredience tvoří základ úspěchu pro dobře chuťově vyvážený nakládaný Hermelín a spokojeného konzumenta!

Pokud nevíte, jaká sklenice je vhodná na nakládání, podívejte se na e-shop Nalož to a určitě si vyberete.

 

 

 

Sedlčanský odměňuje grilmistry!

Snad každý z nás má rád posezení s přáteli nebo rodinou. A když se v létě sejde parta, je to jasné – rozžhaví se gril a všichni společně...

Celý článek

O SÝRECH A LIDECH

Věděli jste, že 2. pád slova sýr vlastně neexistuje? Tedy alespoň u nás doma se absolutně nepoužívá, protože bez koho čeho – bez dobrýho...

Celý článek

Jak správně nakládat, aneb čeho se při nakládání vyvarovat

Nalož to má pro vás další příspěvek, který pro tentokrát přináší základní pravidla pro správné nakládání Sedlčanského Hermelínu a dalších dobrot,...

Celý článek

Připravte si jedlé vánoční dárky

Daniela z Nalož to je velkou milovnicí všeho britského, nejen sklenic na nakládání a zavařování, od historií prověřených rodinných firem z Velké...

Celý článek

O Nalož to / dobře naloženém e-shopu

Nápad založit dobře naložený e-shop s vychytávkami spojenými s nakládáním a zavařováním se zrodil jeho majitelce, Daniele, v hlavně, jak jinak než...

Celý článek